Jihoafrické vinařství

I kdybych prošel celou Jižní Afriku křížem krážem, nenašel bych dokonalejší zakončení našeho putování. Citrusové sady škádlící náš nos a lány vinic slibující pravé potěšení pro jazyk v záři pozdně odpoledního slunce. To je údolí Stellenbosch vprostřed africké zimy s tou nejmalebnější scenérií zapsanou v UNESCO.

Cesta jihoafrických vín na světové trhy však byla zdlouhavá, a to nejen kvůli odlehlé zeměpisné poloze. Tento všechny smysly omamující mok si musel počkat na ty správné historické krize a zvraty.
První výhonky révy vinné vyrostly za dohledu Holanďanů, kteří se zde usídlili již v polovině 17. století. O opravdový rozvoj jen těžce přežívajících vinařství se zasloužili až v roce 1688 Francouzi. Světoznámí pěstitelé vína, kteří si však zvolili “nepravé a závadné“ vyznání, za které nechtěli platit svou krví, a proto zvolili raději emigraci na africký kontinent. Francouzští hugenoté byli pronásledováni ještě sto let po Bartolomějské noci. Celá pohádka o vinařském království by ale nebyla kompletní, kdyby se na konci 19. století do našeho příběhu nezapojili noví hrdinové – noví kolonizátoři. Kam přijdou Francouzi, tam musí zákonitě dorazit i Britové. Lodi Britské obchodní námořní společnosti se už postaraly o rozvoz vína do všech koutů a rohů kulatého světa.

Marianne Wine Estate (7)

V Jihoafrické republice máte na výběr nejenom z mnoha jednotlivých vinařství, také ale z množství různých regionů. Pro většinu z nich platí jasné pravidlo – nacházejí se v subtropickém podnebném pásu, který je na jedné straně ohraničen vlnami oceánu a na straně druhé vrcholy hor. V této několik kilometrů široké oblasti se rozprostírají rozsáhlá údolí i pánve, kde se zabydlely nejznámější vinařské oblasti – Paarl, Franschhoek nebo Stellenbosch, která je největší ze všech.

Jak už říkal Luis de Funes ve známém filmu Křidýlko nebo stehýnko: „Víno je půda. A je to také slunce.“ Bílé odrůdy se pěstují na lehčích písečných půdách, zatímco na těžších půdách se pěstují vína červená, tak typická právě pro JAR.
Koneckonců místní vinice jsou rodištěm jedinečné odrůdy červeného vína zvaného Pinotage, které se pěstuje téměř výhradně zde. Zrod první sazeničky byl čistě vědeckým pokusem, když známý vědec Abraham Perold v roce 1925 zkřížil Pinot Noir a Cinsaut. Na sazeničky se zapomnělo, pár let si spokojeně o samotě hověly v Peroldově zahrádce, než byly znovuobjeveny a v roce 1943 byly poprvé využity pro komerční pěstování. Pinotage zdědil od svých rodičů nejen jméno (Cinsaut se tehdy nazýval Hermitage), ale i ty nejlepší vlastnosti. Chuť Pinot Noir a nenáročnost na pěstování Cinsautu. Odrůda Pinotage se však také umí ukázat jako neposedné zlobivé dítko. Má ráda slunečné teplé svahy, ale přílišné horko na konci sezóny nebo příliš vysoká teplota při fermentaci způsobí nepříjemný acetonový zápach a charakter spálené gumy. Právě pro typickou acetonou složku byl Pinotage dlouhé roky a věky přehlížen jako levná „štáva“ pro masy. Dnes se však vinaři snaží upřednostňovat kvalitu nad kvantitou, aceton se dávno rozptýlil v ovzduší a může vyniknout hutná koncentrovanost vína s tóny černého a červeného ovoce, koření a čokolády.

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

Zavítáte-li do těchto končin, nesmíte je opustit bez jedinečné expedice mezi taje vína s pohledem na vysoké kopce a oceán v dáli. Na tomto místě i nejzarytější milovník moravské Pálavy musí přiznat, že jeho ideál bledne v porovnání s tím, jaká krajina zde dotváří atmosféru. Ta je jedinečná, o to více umocněná faktem, že jde o náš poslední africký večer.
Je jen na vás, jaké vinařství si vyberete, možností jsou stovky. Většinou se jedná o jednodušší statky v polích nabízející ochutnávku a pozdrav od místního zemědělce. Mně se ale podařil parádní úlovek v podobě krásného moderního vinařství na kopci, utopeného v citrónovníkových hájích a zároveň situovaného v kopci tak akorát, aby nabídlo široký rozhled do okolí. To je Marianne Wine Estate.

Marianne Wine Estate (2)

A jak to celé probíhá? Na výběr máte hned několik typů ochutnávky. My se s našimi pěti víny ještě dost držíme při zemi, ochutnat můžete až dvanáct druhů vín a k nim nabídku sýrů či sušeného masa. Nenechte se ale mýlit, že byste si mohli dát k jakémukoliv vínu kdejaký kousek. Ke každému z nich je přesně vybrán pouze jeden druh masa či sýru, který víno dokonale doplňuje a zajistí dokonalou spolupráci našich chuťových buněk.
Naše vinařství je právem hrdé na jedno ze svých červených vín, které bylo podáváno na slavnostní večeři v Buckinghamském paláci při příležitosti devadesátých narozenin Nelsona Mendely.

Marianne Wine Estate (5)

Sedíme si tak na terase, decentně upíjíme vína a snažíme se rozeznat i ten nejjemnější podtón chuti. „Jsou to višně? Nebo spíš višně v čokoládě? Ale toto jsou jasné lesní plody!“ To vše za zapadajícího slunce, které nám oznamuje konec našeho jihoafrického putování. Tak snad brzy na shledanou, Afriko. A na zdraví, do doby, než se zase shledáme…třeba právě na jihoafrických vinicích.

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s